پاکسازی بلوار شاهرود در جلسه زباله و بازیافت

دانش آموزان مدرسه نبی صادق شاهرود در روز درس آموزش زباله و بازیافت،  بلوار این شهرستان را پاکسازی کردند.

1111

مدیر داخلی موسسه طنین طبیعت تیرگان شاهرود در گفتگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه حضور فیزیکی و مستمر دانش آموزان در برگزاری این برنامه ها قطعا تاثیرگذار خواهد بود گفت: دانش آموزان در طرح های آموزشی پیشین، با حضور در محل دفن زباله های شهری با مباحث بازیافت و پاکسازی زباله ها آشنا شده اند.

مهری بوجاری با اشاره به برگزاری این برنامه که با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، موسسه طنین طبیعت تیرگان و انجمن رفتگران طبیعت شهرستان شاهرود برگزار شد، اظهار کرد: امسال نیز با هدف تاثیرگذاری بیشتر  و عمیق تر دانش آموزان نسبت به محیط زیست و به دلیل عجین بودن دانش آموزان در محیط پارک بلوار شاهرود، پاکسازی این مجموعه زیبا در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: ابراز علاقه دانش آموزان به محیط پارک بلوار باعث شد تا پس از پاک سازی زباله ها، از احساس دانش آموزان در خصوص پاک سازی زباله ها مطلع شویم.

عضو کارگروه آموزش موسسه طنین طبیعت تیرگان ضمن ابراز رضایت از نشاط دانش آموزان در مشارکت طرح های محیط زیستی، اظهار داشت: تاثیر حضور دانش آموزان در این مکان ها از هیچ کسی پوشیده نیست اما وقتی این قشر از جامعه با محیط پیرامون خود درگیر شوند و در کنار بزرگترها در این زمینه ها فعالیت کنند قطعا تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

بوجاری، با تاکید بر حضور مستمر و همیشگی دوستداران و مسئولان شهرستان شاهرود در عرصه محیط زیست گفت: این حضور باید به صورت پیوسته ادامه پیدا کند و دغدغه های زیست محیطی در بین مردم و دانش آموزان مطرح و یادآوری شود.

وی در خاتمه افزود: ما از ابتدای مهر تا پایان سال تحصیلی در کنار دانش آموزان هستیم و همه مسائل مختلف در ارتباط با آب، خاک، گیاهان، منابع انرژی و بازیافت زباله ها به صورت عملی یا در قالب کلیپ به دانش آموزان ارائه می شود.

لینک خبر در خبرگزاری مهر

ژانویه 26, 2015 5:14 ب.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید