جلسه نهم کارگروه توانمندسازی برگزار شد

نهمین جلسه کارگروه توانمندسازی با موضوع گیاهان دارویی برگزار شد

مدیرکارگروه توانمندسازی گفت: در جلسه نهم روستای احمدآباد،ابتدا طرح صنایع دستی پس از انجام اصلاح اولیه دست به دست در میان افراد حاضر در جلسه گردانده شد تا به عنوان الگو برای طرح بعدی مورد نظر قرار گیرد.

وی افزود: سپس افراد را برای نوشتن طرح گیاهان دارویی آماده کردیم: ابتدا از آنان خواسته شد گیاهان دارویی که در اطراف خود می رویند را نام برند. 34 مورد گیاه دارویی  بر روی دیوار فهرست شد. همچنین زمان برداشت هریک از گیاهان، فراوانی هر یک در اطراف محل زندگی، میزان محبوبیت آنان در بازار، و همچنین اینکه برگ، ساقه، ریشه، تخم یا گل آن استفاده می شود نیز در کنار اسامی نوشته شد. به این نکته توجه داده شد که در مرحله اول می توانند گیاهان را بچینند اما فقط آن دسته از گیاهانی که نیازی به از ریشه دراوردنشان نباشد؛ همچنین اینکه باید سعی کنند به سمت کشت گیاهان گام بردارند. سپس روابط علت و معلولی تنها برای فاز اول که همان عرضه و نه کشت گیاهان دارویی است ، بررسی شد و روی دیوار آمد.

فعالیت های مورد نیاز برای عرضه گیاهان دارویی در مرحله اول: بررسی بازار، جمع آوری گیاهان، شست و شو، خشک کردن، بسته بندی، فروش

هنگامی که فعالیت ها به زیر فعالیت ها و هزینه ها تبدیل شدند، پیدا کردن هزینه های رفت و آمد برای جمع آوری گیاهان دارویی،هزینه های شست و شو، خشک کردن (به روش های آفتابی، با پنکه، بخاری. برخی نیز خشک کردن احتیاج ندارند) و همچنین هزینه های فروش در آن جلسه مشکل به نظر رسید و به جلسه بعد واگذار شد.

ژانویه 26, 2015 5:56 ب.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید