صنایع دستی قابلیتی در روستای احمد آباد

کارگاه توانمدسازی شماره 7 تیرگان با حضور 7 نفر از اهالی و روستا در22/8/1393 در منزل یکی از اعضا آغاز شد.توانمندسازی
ابتدا پروین پاکزاد منش از موسسه بوم پژوهان صنایع دستی زنان مینودشت را با قیمت به آنها معرفی کرد و نظر آنان را در مورد این محصولات جویا شد. اعضا درست کردن چنین محصولاتی را به صرفه و آسان دیدند. پروین پاکزاد منش سپس از آنان خواست تا صنایع دستی مشابه خود را در صورت وجود معرفی کنند. چند رومیزی و پیش بند داماد که مربوط به مراسم محلی خودشان بود به جلسه آورده شد. سپس از آنان درخواست شد تا شخصی که رومیزی ها و پیش بند را درست کرده است را به جلسه دعوت کنند. ایشان بعد از دقایقی به ما پیوستند. پروین پاکزادمنش به ایشان سفارشات جدید داد و از ایشان خواست تا هنر خود را به عروس و دختران خود آموزش دهند.* ایشان موافقت کرده و به همکاری بقیه اعضا که هر کدام درست کردن محصولی را به عهده گرفته بودند، لیستی از موارد مورد نیاز برای شروع کار گروهی تهیه شد (این لیست پیوست شده است). مواد اولیه این پروژه توسط ستایش اکبری که از اعضای گروه است و در شاهرود ساکن و به حرفه خیاطی مشغول است تهیه و هزینه آن از محل صندوق پرداخت خواهد شد.
در مقوله گیاهان دارویی قرار بر این شد که این دو صنعت به صورت مکمل به مرحله عرضه برسد. برای مثال بغچه ی کوچکی ساخت زنان مینودشت نمایش داده شد که در آن ادویه جات و خشکبار وجود داشت.

نوامبر 19, 2014 1:52 ب.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید