جلسه کارگزارن گردشگری جنگل ابر با فعالان محیط زیست شاهرود

کارگزارن گردشگری جنگل ابر  با هدف حفاظت از این جنگل هیرکانی جلسه ای را با برخی نمایندگان سازمان های مردم نهاد محیط‌زیست شهرستان شاهرود و رئیس شورای ده ابر برگزار کردند.

کارگزاران گردشگری جنگل ابر

به گزارش روابط عمومی موسسه طنین طبیعت تیرگان، در این جلسه که با حضور علی‌اکبر آشوری،‌ رئیس شورای ده ابر؛‌ علیرضا ولیان عضو جمعیت دیده‌بان طبیعت،‌ خسرو خندان و فاطمه باباخانی از موسسه طنین طبیعت تیرگان و چند نفر از کارگزاران گردشگری جنگل ابر از جمله محسن شریعتی برگزار شد راهکارهای حفاظت از  این جنگل در برابر گسترش گردشگران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آمایش سرزمین و انجام مطالعات برای اندازه گیری تعداد مجاز گردشگر در مناطق مختلف جنگل در کنار تهیه نقشه گردشگری جنگل ابر از جمله مواردی بود که پیرامون آنها در این جلسه مباحثی مطرح شد.

در این جلسه همچنین با تاکید بر آموزش راهنمایان محلی، رئیس شورای ده ابر متعهد شد تا در دو ماه آینده کارگاهی را برای راهنمایان محلی تدارک ببیند تا از سال آینده تنها راهنمایانی حق مدیریت تورها را داشته باشند که در این کارگاه شرکت کرده و شیوه برخورد با گردشگر و حفاظت از محیط زیست را آموزش دیده باشند.

اکتبر 26, 2014 11:50 ق.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید