مرور معیشت مردم محلی در دومین کارگاه احمدآباد

دومین کارگاه فقرزدایی روز پنجشنبه 30 مرداد در منزل یکی از افراد روستای احمدآباد و با شرکت اعضای کارگروه توانمندسازی تیرگان و علی ساجدی نماینده گروه بوم پژوهان تشکیل شد.

کارگاه توانمندسازی در این کارگاه اشنایی بیشتری میان مردم و موسسه طنین طبیعت تیرگان، به عنوان همکار موسسه بوم پژوهان شکل گرفت.
روند جلسه به این شکل بود که پس از آشنایی جمع با یکدیگر، به موضوع دارایی/داشته های فردی پرداخته شد. در مرحله بعد به داشته های روستا توجه شد و مردم محلی نقشه روستای خود را به صورت گروهی ترسیم کردند.
در گام بعد، تغییرات مهمی که از سالیان پیش مردم شاهد آن بودند (و بر معیشت آنان تاثیرگذار بوده است) به صورت خط زمان و به طور گروهی ترسیم شد.
در انتهای جلسه از افراد خواستیم تا به آینده ایده ال روستا و اینکه در روستا چه قابلیت هایی برای معیشت جایگزین وجود دارد، فکر کنند.

اکتبر 1, 2014 10:26 ق.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید