کارگاه اجرائی طرح های مدیریت مناطق چهار گانه در سمنان بر گزار شد

کارگاه اجرائی سه روزه طرح های مدیریت مناطق چهار گانه با حضور کارشناسان محیط زیست 8 استان کشور، سمن های زیست محیطی فعال و نمایندگان جوامع محلی در سمنان برگزار گردید.

کارگاه اجرائی سه روزه طرح های مدیریت مناطق چهار گانه با حضور کارشناسان محیط زیست 8 استان کشور، سمن های زیست محیطی فعال و نمایندگان جوامع محلی در سمنان برگزار گردید.

دامنگیر مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان ضمن خرسندی از برگزاری این کارگاه ها گفت یکی از رموز موفقیت مدیریت مناطق چهارگانه مشارکت فعال جوامع محلی و سازمان های مردم نهاد می باشد؛ و خوشبختانه رویکرد جدید محیط زیست بر این اصل پا یه ریزی شده است.

کیانوش داودی مدیر طرح های مدیریت مناطق چهار گانه گفت: این کارگاه دومین کارگاه از مجموعه کار گاه های منطقه ای با هدف اجرایی نمودن طرحهای مطالعات مناطق چهارگانه با تاکید بر مشارکت جوامع محلی برگزار گردید .

وی ادامه داد: این کارگاهها برای اولین بار در کشور برگزار می شود و انتظار دارد حاضرین در این کارگاهها پس از اتمام دوره با زمینه های مشارکت جوامع محلی ، نحوه مشارکت آنان در اجرای برنامه ها و فعالیت های مربوط به طرحهای مدیریتی مناطق آشنا گردند .

داودی افزود: در این راستا مشارکت جوامع محلی و سمن ها در کارگاه های مربوطه به منظور بهره گیری از نظرات و توان آنان مد نظر قرار گرفت و چالشهای موجود در اجرای این طرحها مورد بررسی و راهکارهایی برای بهره گیری از قابلیتها و توانمندی های سمن ها و جوامع محلی مطرح گردید .

مدیر طرحهای مدیریت مناطق چهارگانه خاطر نشان کرد: امروزه کارشناسان محیط زیست دنیا به این نتیجه رسیده اند که مدیریت مناطق حفاظت شده بدون حضور جوامع محلی و سمن ها پایدار نمی باشد و انتظار داریم در این رویکرد و دیدگاه شاهد تحولی در مدیریت بهینه مناطق چهارگانه ، ساماندهی وضعیت معیشت جوامع محلی باشیم و در مسیر ارتقاء رتبه جهانی محیط زیست گام برداریم .

لازم به ذکر است کارشناسان محیط زیست استان های خراسان شمالی ،رضوی ، جنوبی تهران، سمنان ،گلستان و مازندران در این کارگاه حضور داشتند.

خسرو خندان نماینده موسسه طنین طبیعت تیرگان نیز به نمایندگی از این موسسه در این کارگاه‌ها شرکت کرد.مناطق چهارگانه

ژوئن 9, 2014 11:12 ق.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید