دعوت به همکاری در جشنواره سوم جنگل ابر

16 و 17 امسال به مناسبت روز جهانی مردم بومی قصد داریم سومین جشنواره «گردشگری پایدار در جنگل ابر» را برگزار کنیم.

جشنواره گردشگری پایداردر جنگل ابر- عکاس: پرستو فخاریان

جشنواره گردشگری پایداردر جنگل ابر- عکاس: پرستو فخاریان

تاریخچه جشنواره‌ها و روند پیشرفت کار:

همایش جنگل ابر و توسعه پایدار

این جشنواره در آذر سال 1390 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد،‌ هدف ما در این همایش گفت‌وگوی موافقان و مخالفان جاده‌سازی در این جنگل و تقدیر از روزنامه‌نگارانی بود که برای حفظ این جنگل قلم زده بودند.

جشنواره هنر محیطی با تاکید بر هنر بازیافت

همراهی هنرمندان محیطی با دوستداران محیط‌زیست و ساخت آثار هنری از زباله‌هایی که دوستداران طبیعت جمع‌آوری کرده بودند در جشنواره هنر محیطی با تاکید بر هنر بازیافت در 9 و 10 شهریور سال 1391 در جنگل ابر اتفاق افتاد.

جشنواره گردشگری پایدار در جنگل ابر

در این جشنواره که در 13 و 14 تیر 1392 برگزار شد،‌ تلاش کردیم مردم محلی را درگیر فعالیت‌های خود کنیم، اسکان گردشگران در خانه‌های روستایی انجام گرفت و نمایشگاهی از صنایع دستی شاهرود در کنار محصولات روستای ابر نیز برپا شد. بازی‌های محیط زیستی و نقاشی کودکان روستا از دیگر بخش‌هایی بود که تلاش کردیم در آن نقش روستای ابر را پررنگ‌تر کنیم.

این فعالیت‌ها پایدار نیست تا زمانی که اهالی روستا با مدیریت خود این جشنواره‌ها را به صورت سالانه و بدون برنامه‌ریزی سازمان‌های دولتی برگزار نکنند. بنابراین در جشنواره امسال همراه با دهیاری روستای ابر و شورای ده تلاش می‌کنیم این رویه جدید را تمرین کنیم. در راه رسیدن به شیوه ایده‌آل برگزاری جشنواره‌های مشارکتی روستایی، از همراهی شما در زمینه‌های زیر استقبال می‌کنیم.

روابط عمومی بخش هنر محیطی: در این بخش همراه با عاطفه خاص؛‌ دبیر بخش هنری جشنواره فعالیت‌های این بخش را ساماندهی کرده و ارتباط بخش هنری و اجرایی را عهده‌دار خواهید بود.

صنایع‌دستی: همراهی با پریسا حبیبی، مسئول نمایشگاه صنایع دستی در پیگیر جمع‌آوری صنایع‌دستی و محصولات روستای ابر از دهیاری در کنار ارتباط با سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری برای ایجاد چادرهای نمایشگاهی از فعالیت‌های این حوزه است.

برگزاری کارگاه آموزشی کودکان: همراهی با مائده کاووسی،‌ مدیر آموزش موسسه طنین طبیعت تیرگان در برگزاری کارگاه تجربه بسیاری خوبی برای کسانی است که به فعالیت در حوزه کودکان علاقه‌مندند؛‌ مطمئن باشید که مائده به نظرات و پیشنهادی شما توجه می‌کند.

بخش رسانه: تهیه و ارسال خبر جشنواره،‌ هماهنگی با خبرنگاران و مسئولیت امور مرتبط،‌ تهیه گزارش و بازتاب رسانه‌ای از جمله‌ فعالیت‌هایی است که پرستو فخاریان مدیریت رسانه جشنواره عهده‌دار است و شما می‌توانید بخشی از آن را به عهده بگیرید. این بخش در سه سال گذشته جزو موفق‌ترین بخش‌های جشنواره بوده و هر برنامه بازتابی بیش از 30 صفحه داشته است.

گردشگری: باز کردن لیست گردشگران،‌ چک کردن اسامی، تماس با دهیاری و شورای ده برای اسکان گردشگران و سایر مرتبط از جمله فعالیت‌های این بخش است.

گرافیک: سمانه یادگاری مدیر گرافیک ماست،‌ شما برای طراحی خبرنامه‌نامه، بروشور‌ها و سایر اقلام تبلیغاتی می‌توانید به سمانه ما که با صبر و حوصله زیاد در حال انجام این کار است کمک کنید.

اگر هیچکدام از این بخش‌ها برای شما از جذابیت لازم برخوردار نیست، دو راه دیگر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. چنانچه حامی‌های مالی سراغ دارید آن‌ها را برای حمایت از جشنواره مالی به خسرو خندان مدیر مالی ما ارجاع دهید. ممکن است پیدا کردن حامی مالی در این شرایط اقتصادی دشوار باشد،‌ شما می‌‌توانید با شرکت در بخش گردشگری جشنواره ما که لیست آن در یکم تیر ماه در سایت موسسه به آدرس www.env-tirgan.com باز می‌شود علاوه بر حضور در یک جشنواره گردشگری و هنر محیطی از برگزاری چنین جشنواره‌هایی حمایت کنید.

شماره تماس فاطمه باباخانی،‌ دبیر اجرایی جشنواره: 09122733998

شماره تماس خسرو خندان، مدیر مالی جشنواره: 09122144993

لینک مطلب در زیست نیوز

 

ژوئن 9, 2014 11:33 ق.ظ نوشته شده توسط : babakhani 6 Comments
برچسب ها

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید