ساخت جاده ابر منطقی نیست

 

جنگل ابر- عکس: محمد رسولی

جنگل ابر- عکس: محمد رسولی

الهه موسوی- بحث ساخت جاده جدید در مسیر علی آباد به شاهرود از منظر فنی كاملاتمام شده است و من نمی دانم كه چرا دوباره مطرح شده و وقت اضافی از سازمان می گیرد.» این را مدیركل دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان محیط زیست كشور گفت و آب پاكی را روی دستان همه كسانی ریخت كه سال هاست بر یك طرح غیركارشناسی و غیرمنطقی پافشاری می كنند: طرحی كه به گفته معاون اسبق محیط زیست –دلاور نجفی- به نام مردم است و به كام زمین خواران. طرحی كه دوباره با آغاز به كار دولت یازدهم در واكنش به اظهارنظر رییس سازمان محیط زیست درباره این جاده، از سوی نماینده علی آبادكتول در مجلس پیگیری شده و دوباره به هیات دولت رفته است. به دنبال طرح این درخواست، دكتر فرهنگ قصریانی صبح روز دوشنبه دوم دی ماه در گرگان حاضر شد و پس از بازدید از محل پیشنهادی برای ساخت جاده ابر در بالادست روستای شیرین آباد گفت كه «بحث ساخت جاده جدید از منظر فنی كاملاتمام شده است و من نمی دانم كه چرا دوباره مطرح شده و وقت اضافی از سازمان می گیرد.» او تاكید كرد كه منطقه مورد تقاضا اولاصعب العبور و كوهستانی است كه باید ستیغ البرز را خراش دهد و در همین حال زیستگاه های بكر ما را تحت تاثیر قرار می دهد و قاعدتا رویشگاه های جنگلی را نیز متاثرخواهد كرد.»قصریانی گفت: «مطمئنا با ایجاد این جاده، صدمات جبران ناپذیری بر محیط زیست منطقه وارد خواهد شد و خطرات بسیاری را از جمله رانش و ریزش برای شهروندان در بر خواهد داشت. ساخت جاده ابر علاوه بر این، گدار حیوانات، زیستگاه ها و رویشگاه ها را با مشكل مواجه خواهد كرد و من فكر می كنم هر كارشناس بی تجربه یی با یك نگاه بسیار سطحی، به این نكته خواهد رسید كه این جاده از منظر اصول محیط زیستی قابل توجیه نیست.»مدیركل محیط زیست گلستان نیز با اشاره به اینكه ساخت جاده یی كه قرار است دو شهرستان با ویژگی های نه چندان خاص اقتصادی را به هم متصل كند و در همین حال 3 جاده دیگر نیز با 20 دقیقه اختلاف در منطقه وجود دارد، منطقی به نظر نمی رسد به «اعتماد» گفت: «با سوابقی كه از جاده ابر هست و بازدیدی كه امروز داشتیم هر بیننده یی غیركارشناس كه منطقه را ببیند تردید نمی كند كه آنجا مناسب جاده سازی نیست. اگر قرار است برای ایجاد جاده، كوه را بشكافیم مرز اكولوژیك را جدا كرده ایم و این جدایی در مسیری كه جنگل های هیركانی را در دل خود دارد اساسا غیركارشناسی و اشتباه است. اسماعیل مهاجر تاكید كرد كه ما مخالف جاده و توسعه نیستیم ولی نباید كاری كنیم كه منابع ملی و زیستگاه هایمان آسیب ببینند و آیندگان ما را برای آن نكوهش كنند. وی گفت كه ساخت این جاده اساسا به صلاح و صرفه نیست و حتی اگر با صرف میلیاردها تومان سرمایه ملی، تونل هم زده شود باز هم این كار نه علمی است و نه اقتصادی و امیدوارم نمایندگان عزیزی كه در شاهرود و علی آباد و گرگان پیگیر این طرح هستند و ائمه محترم جمعه و مردمی كه تمایل به احداث راه در این مسیر دارند بروند از نزدیك این راه را ببینند و ملاحظه كنند كه اگر جاده دسترسی برای تردد تعداد زیادی انسان و خودرو در آنجا ساخته شود چه بر سر منطقه می آید.» دكتر مهاجر گفت: برای برون رفت از مشكلات اجتماعی و محیط زیستی هر دو استان گلستان و سمنان و مسوولان شهرهای علی آباد و شاهرود، پیشنهاد می كنم ساخت این جاده مورد مطالعات ارزیابی محیط زیستی قرار بگیرد و همه ما تابع نتایج این مطالعات علمی باشیم.
جاده یی بدون ارزیابی محیط زیستی
جالب این بود كه همه این دعواها برای ساخت جاده یی رخ می داد كه هنوز انجام عملیات ارزیابی محیط زیستی آن انجام نشده بود. مطالعات ارزیابی زیست محیطی كه در ماده 82 قانون برنامه دوم توسعه و مصوبات متعدد شورای عالی محیط زیست بر آن تاكید شده یكی از مهم ترین اهرم های قانونی – ملی است كه تمام طرح ها باید آن را طی كنند و ضرورت آن ریشه در اصل هفدهم مصوبه اجلاس زمین در ریودوژانیرو (1992) دارد.
اما این مطالعات درباره جاده جنگل ابر انجام نشد و این در حالی بود كه اخبار ضدونقیض فراوانی از سوی سازمان های متولی به گوش می رسید. بعدها دكتر معصومه ابتكار اعلام كرد كه مصوبه جاده ابر خلاف برنامه چهارم توسعه بوده و به همین دلیل اجازه ساخت آن در زمان وی داده نشده است. همچنین مسوولان پیشین سازمان جنگل ها اعلام كردند كه طرح احداث جاده ابر در زمان ایشان نیز مطرح شده بود كه با توجه به میزان تخریب جدی جنگل ابر آن را رد كرده اند. كاظم نصرتی، رییس اسبق سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور در این باره به نگارنده گفت كه سازمان منابع طبیعی از ابتدا با این طرح مخالف بوده است. ما هم آن زمان سه مرتبه برای بازدید به منطقه رفتیم و به علت آنكه تخریب بخش وسیعی از جنگل را دربرداشت حتی مطالعه روی این طرح را نیز متوقف كردیم. بعد از این مناقشه ها دولت راه جدیدی برای راضی كردن جماعتی كه به دنبال ساخت جاده به هر قیمت بودند پیدا كرد و آن، گرفتن اختیار تصمیم گیری از سازمان محیط زیست و سپردن آن به دست استانداران دو استان گلستان و سمنان بود. این نخستین قدم دولت احمدی نژاد برای كاهش اختیارات محیط زیست بدون تغییر متون صریح قانونی نبود. پیش از این نیز سرنوشت جاده پارك ملی گلستان به استاندار این استان سپرده شده بود. در همین حال رییس جدید سازمان محیط زیست همسوتر از گذشته برای ساخت این جاده با دولت همكاری كرد. محمدی زاده تمام راه های نرفته واعظ جوادی را رفت تا بتواند طراح جاده ابر را راضی نگه دارد. موضوع تا آنجا پیش رفت كه در پاییز سال 1390 تعدادی از افراد ناشناس، در اعتراض به ساخته نشدن جاده ابر به جنگل های علی آباد ریختند و در روز روشن ده ها اصله از درختان ارزشمند آنجا را قطع كردند. این واقعه از نظر برخی فعالان حوزه محیط زیست به پیدایش نخستین گروه های فشار در محیط زیست تعبیر شد. جالب اینجاست كه ادارات كل منابع طبیعی و محیط زیست دو استان در این باره سكوت اختیار كردند و هیچ واكنشی به متخلفان نشان ندادند.

به نام مردم و به كام زمین خواران
درست یك سال پس از این رخداد، دلاور نجفی در مصاحبه با «اعتماد» خبر از «دست های پشت پرده در پروژه جاده ابر» داد.
او به صراحت گفت كه برخی افرادی كه ساخت جاده ابر را پیگیری می كردند منافعی در آنجا داشتند و حتی این را به صراحت هم به بنده می گفتند. بعضی زمین داشتند: بعضی طرح های اقتصادی مثل پرورش ماهی و البته كارهای دیگر اقتصادی. این جاده برای خود آنها منفعت داشت نه مردم و مردم در واقع دستاویزی برای منافع شخصی و اقتصادی آنها بودند. نمی خواهم بگویم هیچ كدام از مردم نمی خواهند. اما مردم را می توانیم توجیه كنیم. اگر ما آسیب هایی كه به جنگل و زندگی آنها می خورد را برایشان توضیح بدهیم فكر می كنم آنها از این جاده صرف نظر می كنند. دلاور نجفی با اشاره به اینكه «شك ندارم كه همین مقاومت ها باعث رفتن خانم واعظ جوادی و آمدن آقای محمدی زاده به سازمان محیط زیست شد، خاطره یی را از زمان فاطمه واعظ جوادی نقل كرد: « آقای احمدی نژاد جمله یی را آنجا مطرح كرد: هر چند با خنده اما به نظر من از منویات قلبی ایشان بود. رییس جمهور در حضور بیش از 100 نفر گفت «ما هر كاری می خواهیم در این مملكت انجام بدهیم خانم جوادی موی دماغ ما می شود.» من فكر می كنم این حرف جدی بود. »

روزنامه اعتماد، شماره 2861 به تاریخ 7/10/92، صفحه 12 (جامعه)

دسامبر 28, 2013 1:22 ب.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید