جاده قدیمی ابر تعریض می شود

 

رییس اداره جنگلکاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از وجود شش ذخیره گاه جنگلی به مساحت یک هزار و 133 هکتار در این استان خبر داد.
به گزارش سبزپرس، «بهزاد گلابیان» در جمع خبرنگاران افزود: کل مساحت جنگل‌های استان 352 هزار هکتار است که بالغ بر 58 هزار هکتار آن را جنگل‌های خزری تشکیل داده و مابقی جنگل‌های ایران تورانی هستند.

جنگل ابر

وی ادامه داد: سازمان جنگل‌ها به منظور حفاظت بیشتر و جلوگیری از انقراض گونه‌های با ارزش جنگلی در مناطق حساس و آسیب پذیر به احداث ذخیره گاه‌های جنگلی پرداخته است و در این ذخیره گاه‌ها هر گونه بهره‌برداری از محصولات جنگلی ممنوع و از ورود دام به داخل آنها جلوگیری می شود.

رییس اداره جنگلکاری و جنگلداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان، سرانه جنگل برای هر نفر در استان سمنان را 5 هزار و 600 مترمربع عنوان کرد و گفت: جنگل‌های خزری مهمترین جنگل‌های این استان هستند که عمدتا در شهرستان‌های مهدیشهر، دامغان، شاهرود و میامی قرار دارند.

رییس اداره جنگلکاری و جنگلداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان، جنگل ابر را از جنگل های منحصر به فرد کشور و استان دانست و اظهار کرد: این جنگل از جمله جنگل های خزری است که موقعیت خاص و ارتفاع آن باعث شده که ابرهای مناطق شمالی در دامنه این جنگل گرد آمده و ما در آن با اقیانوسی از ابر مواجه شویم.

وی ادامه داد: این جنگل به واسطه شرایط ویژه و زیبایی های چشم نواز و نزدیکی به جاده از جاذبه‌های گردشگری کشور است که سالیانه شمار زیادی از علاقمندان به طبیعت را به سوی خود می کشاند.

رییس اداره جنگلکاری و جنگلداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به طرح احداث جاده در این جنگل تصریح کرد: در آن طرح قرار بود که جاده نه در خود جنگل ابر که تا پیش از جنگل و تاروستای ابر احداث شود و اجرای این طرح را به استان گلستان واگذار کرده بود.

وی با اشاره به بازدید سالانه شمار زیادی از دوستداران طبیعت از این جنگل، اضافه کرد: قرار است که تنها جاده پیشین تعریض شود تا کمترین صدمات زیست محیطی به این جنگل زیبا وارد شود.

دسامبر 17, 2013 6:02 ب.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید