برگزاری کارگروه آموزش

کارگروه آموزش هشتمین جلسه خود را با حضور فعال اعضای این کارگروه برگزار کرد.
در این جلسه که مهدیس مدنی، مائده کاووسی، زهرا کارکوب و فرزانه ابوهاشم حضور داشتند؛ گزارشی از فعالیت های این کارگروه صورت گرفت.
در این جلسه همچنین گزارش جلسه ی چهارم آموزش توسط مائده کاووسی به افراد کارگروه ارائه شد و درباره مشکلاتی که بچه ها با روزنامه دیواری (که در جلسه بعد دانش آموزان باید آماده کنند) داشتند گزارشی ارائه و برای رفع آن از سوی اعضای دیگر کارگروه نظراتی داده شد. اعم از اینکه این هفته نیز فرصت داشته باشند و ما با نمایش روزنامه دیواری های متعدد به آن ها ایده بدهیم.
نحوه برگزاری اردوی 11 دی از دیگر مباحث این جلسه بود و قرار شد هر کلاس جداگانه به محل دفن زباله و موزه تنوع زیستی برود.

جشنواره گردشگری پایدار در جنگل ابر

خانم شریفی از اعضای انجمن امام علی (ع) از دیگر شرکت کنندگان این جلسه بود، او با توجه به آشنایی با کار آموزش طبیعت به کودکان موسسه طنین طبیعت تیرگان و پتانسیل بالای بچه های خانه ی ایرانی تمایل داشت تا برای آنان برنامه ی آموزشی طبیعت گذارده شود.
این انجمن کودکان و نوجوانان بد سرپرست و بی سرپرست را در گروه های سنی 6 تا 18 سال تحت آموزش دارند. به گونه ای که در این آموزش ها که در ساعات بعد از مدرسه انجام می شود، روان شناس، جامعه شناس و افراد خبره ی کار با این کودکان و نوجوانان حضور دارند. گروه های مشاوره، تئاتر درمانی، کلاس های تقویتی و غیره از جمله کلاس های برگزار شونده در این انجمن است. این گروه تحت عنوان خانه ی ایرانی در شهر ری فعالیت دارند و تحت سرپرستی انجمن امام علی فعالیت می کنند.
با توجه به گروه سنی این بچه ها (دختر و پسر، 17 نفر در مقطع 1-6 دبستان، 18 نفر در مقطع 7-12)، برنامه ها باید به صورتی غیر از روال آموزشی در مدارس ابتدایی اعمال گردد. از این رو قرار شد با افراد خبره این حوزه صحبت شده و ایده ها را جمع بندی کرده و برنامه ی آموزشی ارائه گردد.

دسامبر 17, 2013 5:24 ب.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید