بازگشت یوزپلنگ آسیایی به خوش ییلاق

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شاهرود پناهگاه حیات وحش خوشییلاق در محدوده چال گردنه موفق به مشاهده دو قلاده یوزپلنگ آسیایی شدند.
مهر، حمید ظهرابی در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره محیط زیست شاهرود اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست پناهگاه حیات وحش خوشییلاق این شهرستان در محدوده چال گردنه طی گشت مشترک با مامورین نیروی انتظامی بسطام موفق به رویت دو قلاده یوزپلنگ آسیایی شدند.

یوز آسیایی

وی یادآور شد: در سال 1390 نیز در نزدیکی همین محدوده محیط بانان موفق شدند پس از 28 سال دو قلاده یوزپلنگ آسیایی را مشاهده و تصویر برداری کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان افزود: خوشبختانه با تلاش یگان حفاظت این اداره کل با امنیت نسبی که در مناطق تحت مدیریت استان حاکم شده است انتظار رشد جمعیت این گونه نادر و دیگر گونه های در معرض خطر انقراض را داریم.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: با مشاهده مجدد دو قلاده یوز پلنگ به جرات می توان گفت که یوز پلنگ آسیایی به پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق بازگشته است.

دسامبر 17, 2013 5:39 ب.ظ نوشته شده توسط : babakhani دیدگاه خود را بیان کنید
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارگروه توانمندسازی در کارگروه ارزشیابی مشارکتی

کارگاه ارزشیابی مشارکتی پروژه توانمندسازی اجتماع محور به همت تیم مدیریت دانش (انجمن بوم پژوهان) و با حضور تسهیلگران انجمن های میانی و نمایندگان گروه های محلی از سه استان کرمانشاه، گیلان و سمنان در روزهای بیست و یک و بیست و دوم آبان ماه۱۳۹۴ برگزار شد.

با عضویت در خبرنامه تیرگان ، از آخرین رویدادها و اخبار آگاه شوید